Kráľovský obrat proti Topoľčanom

Stredajší zápas 38. kola proti štvrtému tímu tabuľky HC Topoľčany bol doteraz najlepším a najdramatickejším zápasom, aký skalickí králi v tejto sezóne odohrali. Podali v ňom heroický výkon, keď trikrát prehrávali o dva góly a zvrátili aj manko 0:2 v nájazdoch aby napokon triumfovali 6:5.

Domáci Skaličania vstúpili do stretnutia aktívne a dokázali zatlačit hostí v ich obrannom pásme. Po štyroch minútach však prišiel nečakaný úder zo strany Topoľčian, keď nahodenie od mantinelu z hokejky Legalina skončilo za Bernátovým chrbtom - 0:1. Záhoráci v aktivite nepoľavovali a odmena prišla v 18. minúte, keď chirurgicky presnou strelou v presilovke vyrovnal na 1:1 Janáč. Radosť na domácich tribúnach však netrvala dlho, po necelej minúte vrátil Topoľčanom vedenie tečovanou strelou Gaťár - 1:2. Radosť hostí navyše vzrástla hneď v úvode druhej tretiny, keď už po 40 sekundách zvýšil na 1:3 dôrazný Plokhotnik. Po tomto góle prišlo k striedaniu v bránke domácich, Bernáta nahradil Irsák. Skalicu vrátil do hry v 26. minúte opäť v presilovej hre nechytateľnou delovkou od modrej Sloboda - 2:3. Topoľčany po druhýkrát v stretnutí odskočili na dvojgólový rozdiel zásluhou dvojgólového Gaťára, ktorý uspel z dorážky v neprehľadnej situácii pred bránkou a zvýšil na 2:4. Prestrelku v druhej tretine uzavrel domáci Fungáč, ktorý prepasíroval puk pomedzi betóny topoľčianskeho gólmana a znížil na 3:4. V tretej tretine sa hostia opäť vrátili do dvojgólového vedenia. Surový sa dostal do samostatného úniku, prestrelil Irsáka a bolo 3:5. Potom však prišli momenty Vladimíra Vybírala - najskôr po prihrávke Juríka znížil na 4:5 a pár minút neskôr vyrovnal na 5:5, keď pohotovo dorazil do brány strelu od Věntusa.

Nasledovalo predĺženie, v ktorom vytiahol kľúčový zákrok pri topoľčianskom prečíslení 2 na 1 Irsák a udržal tak Skaličanov v hre o víťazstvo. Keďže v predĺžení gól nepadol, nasledovali samostatné nájazdy. Po úspešných zakončeniach Bartakovicsa a Legalina viedli hostia 0:2, za domácich v druhej sérii kontroval úspešným nájazdom Obdržálek. Tretiemu nájazdu už v skalickej svätyni čelil Bernát. Ten zneškodnil 3 nájazdy Topoľčian, za domácich zmazal manko Šandor a hrdinom večera sa napokon stal Lukáš Kuba, ktorý rozhodol o víťazstve 6:5. K zápasu sa vyjadril riaditeľ HK Skalica a vedúci mužstva Miroslav Lipovský: „V stretnutí sme stále prehrávali, takže sme po celý čas museli doťahovať nejaké manko. Chlapci sa ale nevzdali, verili, že sa to dá otočiť a podarilo sa nám to. Síce len za dva body, ale sme za to šťastní."

Highlighty zo stretnutia k dispozícii tu.

Výkon našich chlapcov je tou najlepšou pozvánkou na domáci trojzápas, ktorý začne v utorok 20.2. súbojom s Trebišovom, pokračovať bude vo štvrtok už o 11.00 zápasom so slovenskou osemnástkou a všetko zakončíme v piatok zápasom proti silnému súperovi z Prešova, kde budeme potrebovať hlas každého fanúšika.