Ofenzívna smršť proti Hodonínu

HK Skalica - SHKM Hodonín 8:1 (2:0, 5:1, 1:0)

Góly: 10. Pšurný (Obdržálek), 11. Šátek (Pšurný, Škápik), 24. Obdržálek (Jurík, Búlik), 27. Jurík (Obdržálek), 29. Kočka (Balát), 36. Šátek (Pšurný), 40. Škápik (Janáč, Kuba), 42. Pšurný (Sloboda) - 35. Mikula (Sedlák)

Zostava HK Skalica:

Irsák (Bernát) - Věntus, Sloboda, Sakmár, Škápik, Drápal, Janík, Jombík, Polák - Jurík, Búlik, Obdržálek - Hujsa, Pšurný, Šátek - Janáč, Kuba, Kotvan - Balát, Fungáč, Kočka

Ďalším súperom skalických hokejistov v príprave bol SHKM Hodonín. Po obojstranne vlažnejšom úvode udreli ako prvý domáci, keď po 10 minútach hry po akcii Obdržálka dorazil puk do siete Pšurný. Ten istý hráč už o pár sekúnd neskôr našiel medzi kruhmi Šáteka a ten zvýšil už na 2:0.

Domáci vstúpili gólovo aj do druhej tretiny, keď na 3:0 zvýšil po Juríkovej prihrávke z ostrého uhla Obdržálek. O pár minút neskôr si títo hráči úlohy vymenili, keď sa dostali do prečíslenia 2 na 1, Obdržálek naservíroval puk Juríkovi a ten z prvej prekonal hodonínskeho brankára. Gólostroj pokračoval aj ďalej a presadil sa aj štvrtý útok - Balát našiel pred bránou Kočku a ten aj so šťastím dostal puk do brány - 5:0. Veľkým mínusom na hre domácich bola opäť častá hra v oslabení. Jedno z nich Hodonín využil, kedy strela od modrej skončila za Irsákovým chrbtom. Celkovo však mladý skalický gólman podal kvalitný výkon a viacerými zákrokmi tím podržal. Radosť hostí o chvíľu schladil Šátek, ktorý gólom na 6:1 zúžitkoval prihrávku Pšurného. Gólový film druhej tretiny uzavrel siedmym gólom domácich sekundu pred sirénou Škápik.

Presilovku využili v úvode tretej tretiny aj skaličania - tvrdú strelu vyslal od modrej Sloboda a vyrazený puk upratal do siete Pšurný. Ten bol v zápase určite najviditeľnejším hráčom domácich a s bilanciou 2+2 potvrdil očakávaný prínos produktivity do mužstva. Neskôr mal ešte veľkú šancu na zavŕšenie hetriku Šátek, jeho strela však skončila len na pravom betóne brankára hostí.

Po riadnom hracom čase si mužstvá ešte zahrali predĺženie, v ktorom expresne rýchlo skóroval Obdržálek. Išli sa ešte aj doplnkové nájazdy, v nich napokon uspeli hostia pomerom 2:1.  Celkovo však domáci zanechali výborný dojem hlavne z ofenzívnej hry, jasne sa ukázali očakávaní lídri produktivity a víťazstvo 8:1 je výborným prísľubom do sezóny.

Michal Šátek (strelec 2 gólov): "Mali sme dobrý vstup do zápasu, dobrý pohyb. Na to sme sa pripravili, chceli sme sa tlačiť do brány a myslím, že to nám aj vychádzalo, dali sme góly. Myslím, že celý zápas sme boli lepší. Na čo by som apeloval, že aj v prvom aj v tomto zápase sme boli často vylúčení, na tom musíme ešte popracovať do ďalších zápasov, pretože presilovky a oslabenia dnes rozhodujú celé zápasy. V tomto ešte vidím deficit, ale ešte je dosť času na tom popracovať."

 

 


Ďalšie články