Účinkovanie v pohári a prípravu sme ukončili prehrou

HK ESMERO Skalica - Vlci Žilina 3:7 (1:3,0:2,2:2)

Góly: 14. Obdržálek (Pšurný), 41. Jurík (Pšurný, Sloboda), 50. Šátek (Škápik) - 9. Safaraleev (Jakubík, Pišoja), 10. Varga (Galamboš, Pacalaj), 19. Jansons (Mráz, Koyš), 25. Rehák (Halama, Lopušan), 27. Paukovček (Belluš), 57. Mráz (Safaraleev, Koyš), 59. Safaraleev (Paukovček)

Zostava HK Skalica:

Bernát (od 27. min. Irsák) - Věntus, Sloboda, Sakmár, Škápik, Drápal, Janík, Jombík, Kadlečík - Jurík, Búlik, Obdržálek - Hujsa, Pšurný, Šátek - Janáč, Kuba, Kotvan - Čerhit, Fungáč, Kočka

 

Generálkou na ligu bol domáci pohárový zápas proti Vlkom Žilina. Pred zápasom klub zablahoželal k 44.narodeninám hrajúcej legende Martinovi Hujsovi. Po svižnom úvode zápasu, kedy sa hralo zo strany na stranu s minimom prerušení, otvoril skóre po samostatnom úniku hosťujúci Igor Safaraleyev. O chvíľu na to naňho nadviazal Varga a Žilina viedla už dvojgólovým rozdielom. Prvým gólom na domácej strane kontroval po prihrávke Pšurného Obdržálek, ktorý presnou strelou vymietol ľavý horný roh Valentovej brány a znížil na 1:2. Na konci tretiny mal veľkú šancu na vyrovnanie v presilovke Sloboda, jeho strela ale skončila iba na brvne bránky hostí. V úplnom závere tretiny sa dostali opäť k slovu hostia, obranca Jansons zvýšil strelou švihom na 1:3.

Hostia vstúpili vo vysokom tempe aj do druhej tretiny, Skaličania im nestíhali a v hre ich držal výbornými zákrokmi iba gólman Bernát. Žilina však narastajúci tlak napokon pretavila do dvoch zlepených gólov Reháka a Paukovčeka a razom bolo 1:5. Po tomto góle nastala v domácej bráne zmena, keď Bernáta nahradil Irsák. Ten bol okamžite v permanencii a udržal do konca tretiny nezmenený stav.

V úvode tretej tretiny vykresal iskierku nádeje pre domácich Jurík. V presilovej hre ho krásnou krížnou prihrávkou našiel Pšurný a skalický kapitán do odkrytej brány znížil na 2:5. V polovici poslednej tretiny domáci opäť udreli - Škápik prihral nakorčuľovanému Šátekovi a ten presným tečom upravil skóre na 3:5. V závere zápasu hostia opäť odskočili na 3 góly, zásahu Mráza však predchádzalo očividné pichnutie do masky brankára Irsáka. Definitívnu bodku za skóre zápasu dal gólom na 3:7 autor hetriku Safaraleyev. Skalica tak po piatich výhrach ukončila prípravu prehrou.

 

Petr Obdržálek (autor prvého gólu):

"Žilina dobre nastúpila, nestíhali sme im, Braňo toho dosť pochytal. Mohli sme ešte v prvej tretine vyrovnať na 2:2, no potom opäť odskočili. Bohužiaľ, boli dnes lepší. V tretej tretine sme sa im trochu vyrovnali, ale oni už mali náskok a hrali si v pohode. Musíme sa z toho poučiť a pripraviť sa na ligu. Verím, že v lige budeme hore, je to náš cieľ."

 


Ďalšie články