V pohári pokračujeme víťazne

HK ESMERO Skalica - TSS Group Spartak Dubnica 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Góly: 14. Janáč (Hujsa), 22. Šátek (Škápik), 40. Jurík (Pšurný, Sloboda), 45. Šátek (Pšurný) – 18. Švec, 27. Hovorka (Kluka)

Zostava HK Skalica:

Bernát (Irsák) - Věntus, Sloboda, Sakmár, Škápik, Drápal, Janík, Polák - Jurík, Búlik, Fungáč - Hujsa, Pšurný, Šátek - Janáč, Kuba, Kočka - Čerhit, Duban, Jombík

Po jednoznačnom víťazstve 6:0 v záhoráckom derby proti Senici pokračovala príprava Skalických kráľov ďalším zápasom. V druhom zápase Slovenského pohára bol súperom Skaličanov celok HK Spartak Dubnica. V úvode zápasu mala viac z hry Dubnica, ktorá si vypracovala viacero šancí. Najväčsiu mal počas presilovky Tybor, ktorý opečiatkoval konštrukciu brány. So zvyšnými šancami si domáci Bernát poradil. Po hokejovo nevýraznej fáze zápasu, kedy boli diváci svedkami viacerých tvrdých zákrokov, otvoril skóre z čista-jasna po prihrávke spoza brány od Hujsu Patrik Janáč. V závere tretiny hostia vyrovnali, keď sa puk po strele od modrej odrazil od zadného mantinelu pred bránu a v skrumáži pred bránou dostal puk do siete Švec.

Hneď z kraja druhej dvadsaťminútovky skórovali domáci na 2:1, keď Škápikovu strieľanú prihrávku tečoval do brány Šátek. Hostia druhýkrát vyrovnali v 27.minúte, keď Kluka našiel krížnou prihrávkou Hovorku a ten presnou strelou prekonal Bernáta. Deväť sekúnd pred koncom tretiny ukázala Skalica svoju silu v presilovke. Pšurný našiel chirurgicky presnou prihrávkou Juríka a ten už bez problémov usmernil puk do poloodkrytej brány na 3:2.

Ofenzíva Skaličanov neutíchla ani v tretej tretine. V 45.minúte sa vo vlastnom oslabení dostali do prečíslenia 2 na 1 Pšurný a Šátek a druhý menovaný zvýšil na 4:2. A keďže skalických útočníkov podporil spoľahlivým výkonom Branislav Bernát a viac gólov už nepadlo, zvíťazila Skalica aj v druhom pohárovom vystúpení.

Maxim Sakmár (obranca):

"Prvá tretina bola slabšia, mali sme problém pri rozohrávke z obrannej tretiny. Druhá tretina už bola super, aj keď tam boli niektoré zákroky, ktoré rozhodca mohol odpískať. Sme radi, že sme tento zápas zvládli a že sme vyhrali. Myslím, že na prechod medzi mužov som si zvykol, veľmi som sa na to tešil. Pomáha mi hrať so staršími hráčmi, ktorí mi odovzdávajú skúsenosti. Som veľmi rád, že som v druhej formácii so skúsenými hráčmi, Ľubo mi pomáha v obrane a taktiež aj útočníci. Každú radu si veľmi cením."