Víťazný vstup do pohára

HK ESMERO Skalica - Modré krídla Slovan 3:2pp (0:1,1:1,1:0 - 1:0)

Góly: 34. Kuba (Janík), 48. Kotvan (Hujsa), 64. Jurík (Pšurný, Sloboda) - 4. Mamonov (Krakovský, Bíly), 40. Volkov (Hečko)

Zostava HK Skalica:

Bernát (Romančík) - Věntus, Sloboda, Sakmár, Škápik, Drápal, Janík, Jombík, Polák - Jurík, Búlik, Obdržálek - Hujsa, Pšurný, Šátek - Janáč, Kuba, Kotvan - Čerhit, Fungáč, Kočka

 

V úvodnom zápase Slovenského pohára privítala Skalica Modré krídla Slovan. Skóre zápasu otvoril vo 4. minúte hosťujúci Mamonov, ktorý dorazil za Bernáta nahodenú strelu. Po 10 minútach hry si v krátkom časovom slede vytvorili šance Jurík a Šátek, ani jeden z nich ale brankára hostí neprekonal. V druhej polovici tretiny bola Skalica jasne aktívnejšia, domáci si vytvorili viacero šancí, ale vyrovnať sa im nepodarilo.

Strelecká nemohúcnosť Skaličanov pokračovala aj v druhej tretine, keď sa hralo prakticky na jednu bránu a Králi nepremenili množstvo sľubných šancí. Zmenil to až v 34.minúte Lukáš Kuba, ktorý nabral rýchlosť ešte na vlastnej polovici, prekorčuľoval až pred brankára Marossyho a strelou medzi betóny vyrovnal na 1:1. Skaličania mali k dispozícii aj dlhú presilovku 5 na 3, kedy Marossy naďalej čaroval a privádzal skalických strelcov do zúfalstva. Po nevyužitej presilovke sa potvrdilo klasické nedáš-dostaneš, keď sa z prečíslenie presadil Volkov a zvýšil na 2:1 pre hostí.

V tretej tretine po hluchom úvode dokázal presilovú hru využiť Kotvan a vyrovnať tak na 2:2. Skalica aj napriek jasnej hernej prevahe a úpornej snahe nedokázala strhnúť víťazstvo v riadnom hracom čase na svoju stranu.

O víťazstve napokon domáci rozhodli v predĺžení, keď najskôr ubránili oslabenie a v následnej presilovke rozhodol z dorážky z tesnej blízkosti Juraj Jurík a stanovil konečný výsledok 3:2.

Branislav Kotvan (autor gólu na 2:2):

"Chlapci z Modrích krídel boli šikovní, prekvapili nás, ale myslím si, že sme všetci tvrdo bojovali. Trošku nám to tam zo začiatku nepadalo, ale potom sme sa konečne presadili. Vyšlo to až v predĺžení, ale som spokojný. Sme radi, že sa nášmu útoku podarilo dať dva góly, pretože prvé dva zápasy sme nemali také produktívne, ale konečne nám to tam padlo a to dokonca dvakrát. Sme radi, že pomáhame tímu."

 

 


Ďalšie články