Víťazný vstup do sezóny

HK Skalica - HC Slezan Opava 6:2 (3:0,3:1,0:1)

Góly HK Skalica: Hujsa 2, Jurík, Búlik, Obdržálek, Šátek

Zostava HK Skalica :

Bernát (Irsák) - Kadlečík,Sloboda, Škápik, Sakmár, Janík, Drápal, Jombík, Věntus - Jurík, Búlik, Obdržálek - Hujsa, Pšurný, Šátek - Janáč, Kuba, Kotvan - Čerhit, Fungáč, Kočka

Prvým súperom v príprave HK Skalica bol HC Slezan Opava. Zápas sa začal vo svižnom tempe a obe mužstvá si v úvode vytvorili sľubné šance. Po ubránenom oslabení sa skaličania dostali do príležitostí zásluhou Janáča a Obdržálka, ale skóre zostalo bezgólové. Domáci ustáli aj 4-minútové oslabenie pri vylúčení Kubu. Prvý gól stretnutia sa zrodil v 12.minúte, kedy sa puk odrazil od konštrukcie brány k Juríkovi a ten zblízka zasunul puk do brány. Ďalšiu veľkú šancu mal v oslabení Šátek, samostatný únik zakončený backhandovým blafákom však gólom neskončil. V záverečnej minúte udreli domáci hneď dvakrát. Najskôr zvýšil na 2:0 benijamínok skalickej zostavy Michal Búlik a na 3:0 uzavrel skóre prvej tretiny Martin Hujsa.

V druhej tretine tempo hry opadlo a hralo sa bez výraznejších šancí. Zmenilo sa to až 6 minút pred koncom tretiny, kedy presilovkovú strelu Obdržálka od modrej tečoval hráč hostí do siete. A keď o chvíľu na to využil prečíslenie presnou strelou Šátek, bolo už 5:0. A hoci Opava využila ojedinelú šancu na kozmetickú úpravu skóre na 5:1, desať sekúnd pred koncom udrel Hujsa a rozdiel v skóre bol znova päťgólový.

V záverečnej dvadsaťminútovke sa zápas prakticky už len dohrával, hostia ešte znížili na 6:2, ale na víťazstve skaličanov sa už nič nezmenilo. Skalica tak zaznamenala pozitívny vstup do sezóny, na ktorej jediným negatívom bola častá hra v oslabení.

 

 


Ďalšie články